×

Akcesoria

Shutters – okiennice przesuwne

Okiennice przesuwne zwane inaczej shuttersami są funkcjonalnym i zarazem stylowym elementem wyposażenia tarasoli. Mogą również funkcjonować niezależnie i stanowić dekoracyjną, a przede wszystkim użyteczną część budynków. Panele zbudowane są z lameli, które dzięki możliwości regulacji kąta ich nachylenia zapewniają kontrolę nad światłem słonecznym. Z kolei ich podział na dwie sekcje umożliwia oświetlenie tej części chronionego obszaru, na której nam szczególnie zależy. Podobnie jak w przypadku przeszkleń, okiennice charakteryzują się modułowością, co sprawia, że można je grupować i osłonić większą powierzchnię. System kaskadowy pozwala na montaż shuttersów w taki sposób, że zsuwają się one w jednym kierunku, bądź symetrycznie w obie strony, chowając się za siebie i wpuszczając tym samym większe ilości światła oraz sprawiając, że przestrzeń staje się lepiej dostępna, aczkolwiek w dalszym ciągu stanowi kameralne miejsce do odpoczynku.

System przeszkleń

Tarasola wyposażona w system modułowych, przesuwnych przeszkleń staje się miejscem do niemal całorocznego wypoczynku. Chroni zarówno przed porywistym wiatrem jak i opadami deszczu, będąc jednocześnie powierzchnią odporną na uszkodzenia mechaniczne. Wykorzystane w tym celu szkło hartowane o grubości 8, 10 lub 12 mm jest rozwiązaniem estetycznym i przede wszystkim bezpiecznym w użytkowaniu. System pozwala na zastosowanie paneli o szerokości od 50 do 120 cm poruszających się za pomocą wózków jezdnych na profilu aluminiowym cztero lub pięciotorowym, dzięki czemu ich ruch jest płynny. Panele mogą być bezramowe, po zamknięciu stając się niemal niewidoczne lub z ramkami z uszczelkami, stanowiące doskonałą izolację termiczną.

Rolety zacieniające typu ZIP

Elementem ograniczającym nadmierne światło słoneczne oraz zbyt duże nagrzewanie się powierzchni są rolety typu ZIP. Dostępność w kilku wersjach kolorystycznych daje szerokie możliwości dopasowania koloru do samej konstrukcji, bądź zabudowań znajdujących się w pobliżu. Przezierny materiał, z którego wykonane są rolety, ma podwójną funkcję. Od wewnątrz chroni przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz przed pyłem czy niepożądanymi insektami. Z kolei z zewnątrz stanowi barierę dla wścibskiego wzroku sąsiadów zapewniając tym samym użytkownikom tarasoli kameralny klimat. Rolety sterowane są przewodowo lub radiowo za pomocą pilota.

Czujniki pogodowe

Czujniki reagujące na zmiany warunków atmosferycznych są elementem innowacyjnej technologii pozwalającej na bezobsługową kontrolę nad dachem i roletami, w jakie wyposażona może być tarasola. Czujniki pracują cały rok i reagują na opady deszczu, porywiste podmuchy wiatru, a także opady śniegu. Sterują dachem i roletami, chroniąc samą konstrukcję, jak i jej wnętrze przed zalaniem i zniszczeniem obiektów się w niej znajdujących takich jak meble czy roślinność.

Oświetlenie LED

Oświetlenie jest podstawowym elementem tarasoli zapewniającym możliwość użytkowania jej późnymi wieczorami, nocą lub po prostu w pochmurne dni. Konstrukcje mogą być wyposażone w dwa rodzaje oświetlenia: oświetlenie punktowe zlokalizowane w dachu, zarówno w wersji tkaninowej, jak i lamelowej oraz oświetlenie w postaci listew LED, które jest zintegrowane z belkami przeciwwietrznymi lub lamelami. Obie opcje są sterowane z poziomu pilota, który poza standardowymi funkcjami włącz/wyłącz, pozwala również na regulację natężenia światła, bądź zmianę jego koloru. Instalacja jest dyskretnie ukryta i wkomponowana w belki konstrukcyjne zadaszenia i w żaden sposób nie ingeruje w ogólną koncepcję zagospodarowania przestrzeni.

Promienniki ciepła

Wysokiej jakości, wydajne promienniki ciepła skutecznie ogrzewają wnętrze tarasoli, co jest komfortowym rozwiązaniem zwłaszcza w chłodne dni lub poza sezonem. Emitują ciepło w taki sposób, że przechodzi ono przez powietrze bez strat energetycznych, nagrzewając je niemalże natychmiastowo. Działają na zasadzie przetwarzania energii elektrycznej w ciepło pod postacią promieniowania podczerwonego, które jest znakomitym nośnikiem energii cieplnej. W efekcie przydomowe strefy relaksu stają się miejscem spędzania wolnego czasu w przyjemnej temperaturze, a hotele czy restauracje zyskują dodatkową przestrzeń, wydłużając tym samym sezon.

System audio

Tarasole pełniąc funkcję towarzyską, dają możliwość wyposażenia w system audio składający się z centrali bluetooth oraz dwóch głośników. Sterowanie odbywa się z poziomu pilota, bądź smartphona, dzięki kompatybilności z systemami Smart Home. Głośniki przystosowane są do użytkowania zewnętrznego dzięki odporności na pył, wilgoć oraz promienie UV. Dyskretny montaż polegający na umiejscowieniu głośników w profilach konstrukcji sprawia, że wnętrze tarasoli jest estetyczne i przede wszystkim funkcjonalne.